ספה מבד

רהיטים, שולחן סלון

ספה מבד היא למעשה כורסת ישיבה עשויה מבד, בניגוד, נגיד לחומר עשוי עור או דמוי ער. בד יכול להיות מכל מיני סוגים, כמו כותנה ואחרים.

מה הם היתרונות של ספה מבד?

ובכן, אפשר שהיתרונות של ספה מבד יהיו אלה המאפשרים שילוב בין איכויות של נוחות, עמידות, אמינות כמו גם אפשרות לנקות את הבד בקלות. מה זה אומר אמינות? ובכן, שהבד מחזיק מעמד לשנים ארוכות, או לפחות לפי הצפוי בתנאי ההסכם. כלומר הוא לא משנה את צבעו יום אחד ועוזב את הספה, או משהו דומה. הוא למעשה, די אמין.

מעבר לכך, אפשר שלשבת על בד, כמו על ספה מבד, יכולה להיות חוויה דיי נעימה. בין אם רוצים לשבת, לשכב ולבלות בשלל פעילויות שונות המתקשרות לספות. בד יוכל להיות דיי עוטף ומלטף, בייחוד אם הוא מרגיש טוב. זה לא אומר שהוא מעודד אנשים לרבוץ אבל אם הם כבר עוצרים לנוח אפשר שהוא יהיה מפנק דיו.

מעבר לכך, ריפודי בד יכולים להציע המון אפשרויות של צביעה ושל דוגמה על גבי הריפוד, כמו גם מרקמים (או חלק לגמרי או מחוספס מעט וכיוצא בזה), כמו גם להתאים אישית את הבד בכל מיני צורות ודרכים.

מעבר לכך, ספה מבד יכולה להיות כזו שקל דיו לנקות אותה. במקרים מסוימים יהיה ניתן להוריד את הבד ולנקות אותו בדרך שרוצים ובמקרים מסוימים (אולי במקרים חופפים גם כן) יהיה ניתן גם לנקות את הבד שעל הספה. באם מסירים אותו אולי אפשר גם לכבס, שזה יכול להיות נחמד. כך שבמקרה ויש אנשים בבית שאוהבים ללכלך ספות מבד אולי זו פונקציה דיי נהדרת.

האם ספה מבד זו האפשרות היחידה?

סביר להניח שלא כיוון שישנן ספות שעשויות מחומרים נוספים. אמנם ספה מבד היא לא ספה מעור או מחומר כלשהו אחר, ועם זאת אפשר לעשות כל מיני שילובים ולייצר דגמים של מערכות ישיבה שיש להם הן את היתרונות של ריפוד עשוי עור וריפוד עשוי בד. זאת למי שרוצה גם וגם. אם כי ספה מבד בפני עצמה בהחלט יכולה להתאים למי שמבקש זאת.